A friss vizsgálat szerint a zöldség és gyümölcsfogyasztás előbb fejti ki kedélyjavító hatását, mint egészségserkentő mivoltát.
A Warwick Egyetem által készített felmérés során 12 000 önkéntest vontak be, akiket két csoportra osztottak. Az egyik csoport napi rendszerességgel nyolcszor evett zöldséget, gyümölcsöt, míg a másik csoport tagjai nem. A kutatás peridusa során pszichológiai tesztet töltettek ki az összes résztvevővel, majd annak befejezte után is. Az eredmények arról számoltak be, hogy az a csoport, amelyik napi nyolc alkalommal evett valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt sokkal elégedettebbnek és boldogabban érezte magát, mint azok, akik naponta kevesebbszer faltak zöldet.
„Az egészséges életmód pszichológiai szinten is kifizetődik”- mondta Dr. Redzo Mujcic a Queensland Egyetem kutatója, aki szintén bekapcsolódtak a megfigyelésbe. „Talán ez a tudományos eredmény meggyőzi az embereket a zöldség és gyümölcsfogyasztás szükségességéről.”
A dolog hátterében az ételek antioxidáns tartalma állhat, ami kedélyjavító és egészségmegőrző hatással bír, és legmagasabb koncentrátumban, a zöldségekben és gyümölcsökben fordulnak elő.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát!
(Fotó: pixabay.com Forrás: biokalauz.hu)