Szerkesztőség
2014.09.24.
Miért kell ügyelni az intimszféra szabadon hagyására? Sok emberben ellenszenvet kelt az, az ember, aki jópofásodva mindenkit hátba vereget, és beszélgetés közben megérint. Akár leplezzük, akár nem idegesítő. Na de vannak azok az esetek is, amikor kell, illetve szabad „behatolni”. Kíváncsi a miértre?
Szerkesztőség
2014.09.22.
Az élet minden területén bizony előfordul, hogy veszekszünk, vitatkozunk. A kettőt gyakran egy kalap alá veszik, pedig míg az egyiknél az érzelmekre, a másiknál a logikára kell hatni. Ami viszont mindkettőben közös, az, hogy képesek legyünk a válság kezelésére a kommunikáció eszközével.
Szerkesztőség
2014.09.19.
A munkahelyi gesztusok, főleg a főnök testbeszédének megértése hátrányunkra nem válik. Az elkövetkezendőkben erről olvashat bővebben.
Szerkesztőség
2014.09.18.
A tegnapi cikk folytatásaként, ma a legelőnytelenebb nyolc kézfogásról olvashatnak. Nem érdemes lemaradni!
Szerkesztőség
2014.09.17.
Az első benyomás szorosan összefügg a kézfogás milyenségével is. Nem hiába tartanak különórákat arról, jó kézfogásról, mert az, úgymond a mi névjegyünk. Gondoljuk csak végig, egy interjú során, első találkozásnál, bennünk is megfogalmazódott akarva akaratlanul egy előfeltevés a személyről a parolázás után.
Szerkesztőség
2014.09.16.
Bármennyire is figyelünk, nem figyelünk, a testbeszéd mindent elárul rólunk, és azokról, akikkel nap, mint nap beszélgetünk. Egy átlagos eszmecsere során a kommunikáció 70%-a non-verbális jelzésekből áll. Szeretne megismerni néhányat? Csak olvasson tovább, hátrányára nem válhat!
Szerkesztőség
2014.09.13.
Hallott már a nyugtalan láb szindrómáról? Ez egy igen ritka betegség, a 30 és 79 év közötti lakosság 10%-át érintheti, és nagyon furcsa tüneteket produkál.
Szerkesztőség
2014.09.10.
Minden művész klinikai eset lenne, vagy csak a legnagyobbak szenvedtek skizofréniában? Miért párosul olyan gyakran a kiemelkedő írói, festői, vagy egyéb művészi készség valamilyen enyhén, rosszabb esetben erősebben jelentkező mentális problémával?
Szerkesztőség
2014.09.09.
Sírva vigad a magyar. Szokták volt mondani ezt a találó kifejezést. De miért?
Szerkesztőség
2014.09.08.
A hajevés ismertebb nevén Rapunzel-szindróma leggyakrabban tinédzser korban jelentkezik, és sajnos van, hogy a felnőttkorig kísérti az embert.
Szerkesztőség
2014.09.06.
Minimum négyszer ellenőrzi a konnektorokat mielőtt kilép a lakásból? És a biztonság kedvéért még kétszer körbemegy, hogy megnézze mindent kihúzott, lezárt, avagy elzárt? Még az utca közepéről is hazaszalad, csak azért, mert azt hiszi, hogy bedugva hagyott valamit? Ha bármelyike is igen a válasz, akkor elképzelhető, hogy kényszerbeteg, de mindenképpen kényszeres pótcselekvő.
Szerkesztőség
2014.09.04.
Biztosan hallott már az agykontrollról. De tudja mire jó? Ez nem spiriutális maszlag.