A liszttípusokról bővebben az előző cikkben olvashattál, melyben a finomított-és fehérliszt illetve a tejes kiőrlésű liszt közti különbséget mutattuk be. Persze ez még nem elég a megfelelő liszt kiválásához, így összeszedtük, hogy az alábbi lisztek miben térnek el egymástól, és kinek mi ajánlott. A lisztfajták többi változatáról itt és itt olvashatsz bővebben.
Rozsliszt
Gazdag B-vitaminban, jelentős kalcium- és magnézium tartalma. A teljes kiőrlésű lisztekben a gabona korpája is megtalálható, amely tápanyagokban gazdag és segíti az emésztést. A rozsliszt keményítője eltér a búzaliszt keményítőjétől, a vizet jobban magába zárja. Ebből is adódik, hogy a rozskenyér tovább marad friss állapotban.
Fehér rizsliszt
Ha rizslisztből sütünk, nincs szükség tojásra, így a rizslisztből készült süteményeket tojásallergiában szenvedők vagy magas koleszterinszinttel rendelkezők is fogyaszthatják. A fehér rizsliszt selymes textúrájú, gluténmentes. Nagyon sok vitamint, ásványi anyagot, antioxidánst tartalmaz, és hosszú távon segít a vércukorszint csökkentésében.
Szőlőmagliszt
Rostanyagot, szénhidrátot, fehérjét, olajat, mikro anyagokat és nyomelemeket tartalmaz.
További extra érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát is!
(Kép: pinimg.com Forrás: biokalauz.hu/dm-drogeriemarkt.hu)