A Dr. Karin Michels (a Harvard Medical School orvosa) vezette öt éves felmérésben 6000 kislány vett részt. A megfigyelés során arra voltak kíváncsiak a szakértők, hogy milyen hatást fejtenek ki a magas cukortartalmú ételek/italok a fejlődésben lévő szervezetre.
Az kapott eredmények elszomorítóak. Először is a cukros ételek nagyban hozzájárulnak a gyermekkori elhízáshoz, illetve a testzsír index növekedéséhez, és a korábban meginduló menstruációs ciklushoz. Az utóbbi azért problematikus, mert minél fiatalabb korban jön meg először, annál nagyobb a kockázat később, a mellrák kialakulására. A kutatás magyarázatot ad arra is, hogy mi köze van a szervezetben lévő magas (és állandó) cukortartalomnak, a hamarabb beköszöntő pubertáshoz.
A tudományos magyarázat szerint azok a lányok kezdenek hamarabb menstruálni, akiknek a BMI értékük 22% fölött van. A magas százalékért, a mesterségesen hozzáadott cukor, és színezékek felelősek. A menstruáció koraiságáért pedig ezek az anyagok. Minél több SSBt (cukorral édesített italok) fogyaszt a gyermek, annál gyorsabb lesz a súlygyarapodás, ami pedig aktiválja az első menstruációs periódust.
A hirtelen és tartós súlygyarapodás a felelő a korai „felnőtté válásért”.
További érdekességekért, bátran kerese fel a Biokalauz Facebook oldalát!