Fontos tudni azt, hogy mielőtt nekiállnánk bármit is aprítani, szeletelni, vágni, nyesni, keressünk rá alkalmas eszközt, ugyanis a réz vagy vastartalmú eszközök, minden egyes lesújtással, elpusztítanak egy adag C-vitamint. Ebből fakadón az sem mindegy milyen tálba kerül a nyersanyag, mert a fent említett két anyagból készült tárolók is hasonló hatással bírnak.
A megfőzni kívánt zöldséget közvetlenül az elkészítése előtt pucoljuk, aprítsuk, mert a levegőn hagyott zöldség fokozatosan veszít C-vitamin tartalmából. Ha nem muszáj, ne hámozzuk, inkább kaparjuk le, vagy jól mossuk meg a nyersanyagot, mert úgy magasabb vitamintartalommal bír.
A pároltzöldség készítésekor, törekedjünk arra, hogy minél kevesebb ideig főzzük azokat, mert a rövidebb hőkezelés, több vitaminértékkel jár.
Ha jó pár napra előre megfőzünk, a napok előrehaladtával párhuzamosan csökken az étel tápanyagtartalma, ehhez hozzájárul a mikrózás is, ami szintén minden egyes alkalommal tizedeli azt.
Egy utolsó tanács: a zöldségek főzővizét bátran használjuk fel ételek készítéséhez, ugyanis azokban sokkal több tápanyag marad. Kiönteni pedig kár lenne!
További érdekességekért, bátran keresd fel a Biokalauz Facebook oldalát is!