A színek gyógyító és közérzetjavító hatását a színterápia felerősíti. Ezáltal pótolhatjuk az elveszett energiát, javíthatjuk a memóriát és az ellenálló képességet, továbbá oldja a stresszt, élénkít, frissít, fiatalít, harmóniát teremt lelkünkben.
A színterápiát az ókori egyiptomiak, görögök is tudatosan alkalmazták. A betegeket panaszaiktól függően olyan helyiségbe fektették, melynek ablakait színes (piros, kék, ibolya) anyagokkal takarták le. Kívülről a nap sugarai megvilágítottak az ablakot s az így keletkezett színes fény pozitívan hatott az adott betegségre a test és a lélek területén is.
Színterápiás módszernek nevezhetjük azt is, amikor elmerülünk a természet csodáinak: föld, fák, ég, virágok színeinek megfigyelésében. A lelkünk ilyenkor megnyugszik, természetben az ember általában képes a mindennapi élettel járó stresszt egy kis időre legalább hátrahagyni.
A színek elektromágneses rezgései egész életünk során hatnak ránk, akár tudatában vagyunk ennek a ténynek, akár nem.
Az egyes színek a fény különböző típusai. A fény, napfény elengedhetetlen a növények fotoszintéziséhez, vagy éppen az emberi szervezet vitamintermeléséhez. Ezért a fény eltérő típusai mind más-más gyógyerővel hatnak a szervezetünkre és a lelkünkre.
Kíváncsi melyik szín mit gyógyít? Holnap kiderül, kövesse figyelemmel, holnap is a Biokalauz életmód rovatát!
További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát!
(A kép forrása: http://www.apptier.com/)