A vancouveri Brit Columbia Egyetem fogászati tanszékén dolgozó Adriana Manso szerint a fogfehérítés lehetséges mellékhatásai közé tartozik a fogzománc károsodása, a fogíny irritációja és a fogérzékenység.
A szakember szerint a mellékhatások egy része tartós, a fogzománc károsodása visszafordíthatatlan problémát jelent. A recept nélkül kapható fogfehérítő termékek esetében továbbá fennáll a túl gyakori, illetve a helytelen használat kockázata - olvasható az egyetem honlapján.
"Fontos észben tartani, hogy a fogfehérítés nem mindenki számára ajánlott. Mindig érdemes először a fogorvossal konzultálni. Az elszíneződött vagy sötétebb fogak hátterében különböző okok állhatnak, így a kezelési lehetőségek és az eredmények is eltérőek" - hangsúlyozta Manso.
A fogfehérítő termékek hidrogén-peroxidot tartalmaznak, amely a zománcon áthatolva lebontja az elszíneződést okozó vegyületeket, és a fog világosabbá válik.
A fogászati rendelőben használt termékek akár 40 százalékkal több hidrogén-peroxidot is tartalmazhatnak. A fehérítési folyamat hasonló, de ezeket a kezeléseket kizárólag szakembereknek szabad végezniük.
Manso szerint a fogfehérítést nem szabad túlzásba vinni, és a fogzománc károsodása miatt kerülni kell az évenkénti megismétlését.
A mesterséges beavatkozás helyett a természet kincstárából is lehet válogatni, ugyanis rengeteg mellékhatás nélküli fogfehérítő létezik, például a kurkuma. Sárgás színe ellenére ragyogóan fehérré varázsolja a fogakat.
További extra érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát is!
(Kép: rackcdn.com Forrás: biokalauz.hu/MTI)