Jump to content

Milyen nehéz a stressz?

2015. 02. 11. 16:00

Olykor nem kellenek barokkosan túlkombinált mondatok, hosszas magyarázatok és fejtegetések, ahhoz hogy az ember rájöjjön valamire. Olyakor elég csak egy jól irányzott bölcs gondolat, hogy felnyissa a szemet. Olvasson tovább, és szabaduljon fel.

A minap remek történetet olvastam, ami egy szempillantás alatt más megvilágításba helyezte a dolgokat. Nem volt hosszas pszichológiai analízis sem, másodkézből való interpretáció, egyszerűen egy rövidke történet, amit mindnyájunknak érdemes volna magáévá tenni. Bárki is volt a rövid kis történet kiötlője, telesen más szemszögből közelítette meg a dolgokat, mint a megszokott, épp ezért lehet hatásos.

A sztori így szól:

„Egy pszichológus a teremben járkált, miközben stresszkezelést oktatott a közönségnek. Amikor felemelt egy poharat, mindenki a megszokott „félig üres vagy félig teli?” kérdésre számított. Ehelyett mosolyogva azt kérdezte:

- Milyen nehéz ez a pohár víz?

A válaszok 2 dekagrammtól fél kilóig terjedtek. A pszichológus azonban így válaszolt:

- A tényleges súly nem lényeges. Attól függ, milyen hosszan tartom a kezemben. Ha csak egy percig tartom, az nem probléma. Ha egy órán át tartom, megfájdul a karom. Ha egy napig tartom, a karom elzsibbad és megbénul. Egyik esetben sem változik a pohár víz súlya, de minél tovább tartom, annál nehezebb lesz.”

Az életben a stressz és az aggodalom olyan, mint ez a pohár víz. Gondolj rájuk egy kis ideig, és semmi sem történik. Gondolj rájuk egy kicsit hosszabban, és elkezdenek fájni. Ha egész nap rájuk gondolsz, megbénulsz, képtelen leszel bármit is csinálni. Nagyon fontos, hogy tudd elengedni a problémáidat. Este minél előbb tedd le minden terhedet. Ne cipeld őket tovább az éjszakába.
Ne felejtsd el letenni a poharat!

Remélem elhozta a várt revelációt, ha nem akkor pedig itt és itt olvashat további bővebb érdekességeket a stresszről.


További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát