A mobiltelefon megjelenésével jelentősen csökkent a magunkra fordított minőségi időnk. Azzal, hogy a nap minden percében elérhetőek vagyunk, és a legképtelenebb helyeken szólal meg a telefonunk, a jóleső, egészséges magánytól fosztódtunk meg. Az egyedüllétre időről-időre szükségünk van, hogy rendezzük a gondolatainkat, amikor senki mással, csak magunkkal kommunikálunk.
A helyzetet viszont nagyban rontja az okostelefonok és tabletek megjelenése, hiszen használatukkal már utazás, étkezés, bevásárlás, sőt, akár vécézés közben is online lehetünk. Ez elsőre még hasznosnak is tűnhet, de legtöbbször mégis odáig fajul az egész, hogy a buszmegállóban ácsorogva is a főnökünknek fogalmazunk egy e-mailt, vagy a metrón kiabálva ügyeket intézünk.
Pszichológiai felmérések szerint az okostelefonok megjelenése óta az emberek stressz-szintje 30 százalékkal emelkedett. Ugyanis a digitális eszközök jelentős mértékben megkönnyítik az emberek közötti kommunikációt, de a folyamatos üzenetváltás állandó készenlétet eredményezve erősen megterheli az idegrendszert. Az e-mailek, közösségimédia-frissítések, szöveges üzenetek állandó figyelemmel kísérése és megválaszolása, az állandó telefonálás csökkenti az életminőséget. A nap végén könnyen úgy érezhetjük magunkat, mintha lecsapolták volna energiaraktárainkat.
Ha nem adjuk meg magunknak azt a luxust, hogy néha kikapcsoljuk az agyunkat, ne csodálkozzunk azon, hogy túlterheltnek érezzük magunkat! Egy kutatás szerint a megkérdezettek 67 százaléka elismerte, hogy a nyaralás alatt is bekapcsolva hagyja mobiltelefonját és kapcsolatban van a cégével, tehát még akkor sem tud lazítani, amikor kéne.
További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát!
(Kép: imeidia.com Forrás: biokalauz.hu/marmalade.hu)