Egy megfelelő munkahelye fellelése egy igazi kincs, a mai viszontagságos időszakban. MI kell hozzá? Megfelelő végzettség, ismeret és képesítések, referencia, állhatatosság, és persze szerencse.
Mindenek előtt sose adjuk fel, ne keseredjünk el, mert ha magunkra erőszakolunk egy olyan munkahelyi szerepet, amit testünk-lelkünk nem kíván, akkor ez lesz az eredménye.
No, de mit tegyünk, hogy sikeresebbek legyünk?
Ha aktív álláskeresői státuszban telnek a mindennapok, akkor magát a munkakeresést fogjuk fel a jelenlegi munkánknak. Bármennyire furcsán hangzik, sokkal könnyebben áll neki az ember a hirdetések és pályázatok átböngészéséhez, ha tudja, hogy az a napi feladata.
Naponta 4-5 órát, azaz heti 15-20 órát rá kell szánni a különböző állást kínáló portálokon való keresgetésre.
A fent említett időt nem(!) szabad lerövidíteni, nem szabad felszínesnek, nemtörődömnek lenni, mert akkor ugyan úgy nem megy az ember semmire, hiszen nem koncentrál.
Vezessünk az elküldött önéletrajzokról egy listát. Ez egyrészt azért is szükséges, hogy komplexen átlássuk hány helyre jelentkeztünk és nagyjából milyen fajta állásokat céloztunk meg, illetve azért is nagyon fontos, mert így ha visszajeleznek egy-egy helyről, akkor képben legyünk, és ne hebegjünk-habogjunk a telefonba, mert az nem kelt pozitív benyomást.
Osszuk meg az ismerősökkel, és szépen szórjuk szét a kapcsolati hálónkban azt, hogy épp munkát keresünk, mert sosem lehet tudni, hogy épp ki kopogtat be hozzánk egy állásajánlattal.
Ha ezeket megfogadod, már egy kicsit előrébb jutsz az átláthatatlannak, végtelennek és olykor elkeserítőnek tűnő álláshalmazon.
További extra érdekességekért, bátran keresd fel a Biokalauz Facebook oldalát is!