Mai rohanó világunkban a csend már-már úri kiváltságnak számít, és arra is furcsán néznek, aki ki meri jelenteni magáról, hogy boldog. A diéta és mozgás megint olyan luxus, amit a dolgozó emberek nem engedhetnek meg maguknak, mondván „nincs rá idejük”. Pedig valójában ez a négy dolog szükséges ahhoz, hogy kitörüljünk a mókuskerékből, és ne csak éljünk, hanem megéljük a pillanatot. Akár jót, akár rosszat, és ne csak túléljük a napot, hanem úgy térjünk nyugovóra, hogy azt kívánjuk bár tovább tartott volna még. Rég volt ilyen érzésed, igaz?
A lelki harmónia felé vezető út
Sokszor úgy tűnhet, hogy a béka felé vezető út átmenetileg le van zárva, pedig nincs. Ilyenkor csupán annyi történt, hogy tested, lelked kimerült a mindennapok végeláthatatlan monotonitásától. A feltöltődéshez pedig mindenek előtt csendre van szükséged. A lelki egyensúly és kiteljesedés első lépcsője Dr. Csend rendelőjéhez vezet.
Az állandó zaj megviseli a szervezetet, a városi életmód pedig nem segít a zajmentes pillanatok átélésében. Klinikailag igazolt tény, hogy a tartós lárma megemeli a vérnyomást, rossz hatással van a szívre, ezen kívül állandó pszichés készenlétben tart. Egyszóval olyan, mintha mindig arra várnánk, hogy történik valami. Így pedig nem lehet kinyújtóztatni a megfáradt idegeket.
Nyugalomra és csendre szükségünk van. Nem kell semmi különlegesre gondolni, elég napi egy óra belőle ahhoz, hogy felgyülemlett feszültséget feloldjuk. Az erdő nyugalma, egy hatalmas kirándulás a parkban, vagy csak egy tévémentes délután a kanapén, mind-mind pihentető. Viszont, ha sosem adjuk meg magunknak a csendórát, idegrendszerünk nagyon túlterheltté válik, az állandó stressz pedig gátló tényezőként jelenik meg a mindennapokban.
Nem attól fejlődünk, ha állandóan pörgünk, hanem attól, ha hagyjuk testünk pihenni. A csend megnyugtat, feltölt és erőt ad, hogy sikerre vidd a napod.
A csend megélése után Dr. Diéta és Dr. Mozgás következik. A kettő szinte kéz a kézben jár. A megfelelő diéta támogatja a szervezet harmonikus működését, elegendő energiával és vitaminnal lát el, így a hiánybetegségekből adódó kellemetlen tünetek (pl.: fáradtság érzet, szívdobogás, mellkasi szorítás) elkerülnek, ahogy a kedélyállapot hullámzása is.
A mozgás pedig a legjobb stresszlevezető. Olyan hormonokat szabadít fel az agyban, amelyek örömöt, elégedettséget, és kiteljesedést továbbítanak a test minden pontja felé. A rendszeres sportolás, nem csak a testet formálja át, hanem a lelket is. Ellenállóbbá, kitartóbbá és jobb stresszkezelővé változtatja.
Dr. Boldogság pedig az előbbi három tényező együttes fennállásakor nyitja ki rendelőjének ajtaját. Mert boldognak lenni nem azt jelenti, hogy megvan mindened, hanem azt, hogy saját magaddal harmóniában és békében élsz, még akkor is, ha a világvége közeleg.