A Nature lapban közölt friss kutatás az emberi vizelet újrafelhasználásában látja a jövő üzemanyagának forrását. Ez azért lenne egyébként lehetséges, mert a pisiben lévő szénatomokkal a drága platinát lehet helyettesíteni.
A vizeletből könnyen és millió liter számra beszerezhető szénatomok az üzemanyagcellákban lévő katalizátorként funkcionáló platinát tudná felváltani. Ez azért örömteli, mert így kevesebb káros anyag kerülne a környezetbe, az óceánokba és a kinyert anyagokat az akkumulátorok gyársásában is fel tudnák használni.
Az emberi vizelet üzemanyaggá alakításával korábban Gerardine Botte angliai kémikus próbálkozott, félig sikeresen. Ugyanis elektrolízis segítségével sikerült a vizeletből hidrogént előállítani. "A vízhez képest a vizelet fő alkotóeleme, a karbamid-molekula négy hidrogénatomból áll, amelyek - és ez kulcsfontosságú - molekulán belüli kötései kevésbé erősek, mint a vízmolekula két hidrogénjéé" - magyarázza Edwards a Der Standard című osztrák lap internetes kiadása szerint –
Az emberi test a lehetőségek tárháza.
(A kép forrása: http://www.tozsdeforum.hu/)