Ahogy egyre hűvösödnek a nappalok, az éjszakák pláne, úgy keresnek pánikszerűen az állatok is menedéket maguknak. A zöld vándorpoloska, vagy, ahogy a köznyelv nevezi, a mezei poloska és más poloska fajok is igyekeznek védett helyre húzódni. A legígéretesebb helyet sokszor az otthonunk nyújtja számunkra. Mi pedig nem szeretjük, mert számuk egyre csak nő természetes ellenség híján, valamint a bűzmirigyük által termelt váladék kellemetlen szagú.
Ha már bent van a lakásban a poloska, akkor oly mindegy. Ha meg is szabadulunk egy példánytól ott, ahol az előző bejött, mások is beférkőzhetnek. Az irtás helyett a megelőzésen van a hangsúly. A szúnyogháló csak részben tarthatja fel ezeket a rovarokat. A sínrendszerben közlekedve bejuthatnak a lakásba. Az ablakok résein is beférkőznek és a belsőtokos redőnyökön, a fali szellőzőkön, de akár a beépített tetőtér mennyezeti világítása mellett is. Minden bejutási pontot érdemes ellenőrizni, a réseket betömni, amely kívül tartja a poloskákat és bent tartja a meleget is. Néhány szín kimondottan vonzza ezeket a rovarokat, így érdemes mellőzni a sárga, a zöld, a barna színt is. Ezek azok, amelyek igazodnak a poloskák színéhez, így jobban tudják magukat álcázni.
Ha meg szeretnéd előzni a poloskákkal való sűrű találkozást, akkor készíts természetes hatóanyagokból olyan szert, amely távol tarthatja őket. Szükséged lesz 500 ml vízre és 4 teáskanálnyi fokhagymaporra, amelyet keverj össze. Ezzel a szerrel töröld át a kritikus, vélt bejutási pontokat, a közkedvelt helyeket, ahol a poloskák tanyázni szoktak.
Kipróbálhatod a mentát is, amely remélhetőleg meghátrálásra kényszeríti a poloskákat. Őrölj össze két mentalevelet és keverd össze 500 ml vízzel, majd kezed a felületeket. Ha nincs mentaleveled, akkor helyettesítsd mentaolajjal, amelyből 10 cseppet adagolj a vízhez.