A nyár beköszöntével több kovászos uborka üveget látni a napsütötte ablakokban, teraszokon, mint muskátlit. S ez nem is baj, ugyanis az erjesztett savanyúság rengeteg hasznos, és pozitív hatás fejt ki a szervezetben.
A koviubi több szempontból is kiváló lakoma. Egyrészt zsírtartalma nincsen – így nem hizlal -, másrészt pedig magas víztartalommal rendelkezik –hidratálja a szervezetet-, és nem szabad megfeledkezni a fermentált ételben található jótékony baktériumokról sem, melyek a gyomor és bélnyálkahártya egészséges működéséért felelősek. Az kovászolt uborka esetében utóbbi kifejezetten nagy mennyiségben fellelhető. Nem csak a bélrendszerre gyakorol jótékony hatást, hanem az anyagcsere folyamatokat is serkenti a benne található rostoknak köszönhetően, amivel hozzájárul a szervezet gyorsabb méregtelenítéséhez.
Ám nem csak maga az uborka, hanem a leve is nagyon egészséges. Tartalmaz például B2-vitamint, magnéziumot, vasat, cinket, enzimeket és tejsavat. Utóbbi harmonizálja a bélflóra mennyiségét, illetve egészségessé teszi a gyomrot. A kovászos uborka leve gátolja a puffadást okozó baktériumok és gombák elterjedésé, és serkentik az emésztést.
A receptet pedig itt olvashatja el!
További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát!
(Fotó: pixabay.com Forrás: biokalauz.hu)