A 11 és 17 év közötti korosztályban ötből négyen nem sportolnak eleget az Egészségügyi Világszervezet (WHO) első ilyen jellegű elemzése szerint.
Az úgynevezett hevített dohánytermékek is tartalmazzák azokat a káros anyagokat, amelyeket a normál cigaretta, csak más arányban – mondta Kovács Gábor, az Egészségügyi Szakmai Kollégium tüdőgyógyászati tagozatának vezetője szerda reggel
Az elektromos cigaretta jelentősen növeli a krónikus tüdőbetegségek, mint az asztma, a bronchitisz és a krónikus obstruktív tüdőbetegség kockázatát a Kaliforniai Egyetem tudósainak új tanulmánya szerint, amely az első hosszú
Magyarország 2019-ben radikálisan csökkentette a szív- és érrendszeri betegségekben jelentős szerepet játszó transzzsírsavak mennyiségét az élelmiszerekben, ezzel követendő példává vált az uniós tagállamoknak - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi)
Egy új kutatás alapján károsan hat az egészségre, és akár szélütéshez is vezethet a kilenc óránál hosszabb éjszakai pihenő és a hosszú napközbeni szieszta.
Úton útfélen azt olvasni, hogy a sétálás mennyire egészséges és azt is, hogy mennyire jót tesz a szervezetnek. Ez tény. Mi viszont annak jártunk utána, hogy miben rejlik gyógyereje, és
A táplálkozás jelentősen befolyásolja az energiaszintet, ezért télen különösen fontos a tudatos, egészséges étkezés - közölte Vékony Blanka, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának egyik tanára kedden az M1 aktuális csatornán.
A biszfenol A (BPA), a műanyaggyártásban használt kedvelt adalékanyag jelentősen nagyobb mennyiségben található meg az emberi szervezetben, mint azt az eddigi kutatások mutatták.
A téli időszak előtt különösen fontos, hogy elég vitamin jusson a szervezetbe – közölte Kerekes Dániel személyi edző szombaton az M1-en.
Nemcsak a rizikócsoportokba tartozóknak, hanem a védekezés nélkül szexuális kapcsolatot létesítő fiataloknak is el kellene menniük HIV-szűrővizsgálatra - hívta fel a figyelmet Szlávik János, a Dél-Pesti Centrum Kórház infektológus főorvosa
Egy friss kutatás szerint a légszennyezés a szem egészségére is komoly hatással lehet, és a kóros elváltozásból, amelyet előidéz, akár vakság is kialakulhat.
Azok a diákok, akik általában nem reggeliznek, rosszabbul teljesítenek az érettségin, mint azok, akik rendesen megeszik a reggelijüket - erre az eredményre jutott egy brit kutatás.