Romániában szülői beleegyezéssel tanítható nyolcadik osztálytól az egészségügyi nevelés elnevezésű tantárgy, amely arra hivatott, hogy megakadályozza a kiskorúak körében a nemi betegségek terjedését és megelőzze a serdülőkori terhességet. Az erről
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezetője arra intette hétfőn a világ országait, ne legyenek túlságosan derűlátók a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban, mert az új variánsok veszélye továbbra is valós fenyegetés.
Több mint két évvel rövidíti le az emberek életét szerte a világon a légszennyezettség jelenlegi szintje, amelynek hatása a dohányzáséhoz mérhető – derült ki egy friss kutatásból.
Több napnyi alvást veszíthetünk el egy évben a globális éghajlatváltozás miatt – állítják dán kutatók. A század végére az emberek 50-58 órával alszanak majd kevesebbet évente a melegebb éjszakák miatt.
Mintegy 16 millió fa ültetését kezdték meg Mongólia határainál az elnök által tavaly meghirdetett országos faültetési kampány jegyében –jelentette be hétfőn az ország elnöki hivatala.
A megnövekedett világos órák hatnak a cirkadián ritmusra, vagyis a test belső órájának a közvetítésével az alvás-ébrenlétünk változásaira.
Egy új tanulmány szerint a kávéivók körében alacsonyabb a korai halálozás kockázata, mint azoknál, akik nem kávéznak.
Szektorsemleges finanszírozás bevezetését javasolja a PRIMUS Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesülete az egészségügyben, vagyis azt, hogy a magánegészségügyben is elfogadható legyen részben vagy egészben a társadalombiztosítási (tb) kártya - ismertette Lancz Róbert,
Hatra emelkedett a majomhimlőben megbetegedett személyek száma Olaszországban, a legújabb esetet Lombardiában azonosították - közölték az olasz egészségügyi hatóságok szerdán.
Sokunkat érintenek kellemetlen hasi problémák. Mindennapjainkban kalóriadús, „haszontalan” ételek tömkelegét fogyasztjuk, amelyek nem kímélik szervezetünket. Ennek következménye lehet az IBS nevű betegség, amely igen súlyos tüneteket okoz.
Amikor egy kisbaba megszületik, a szülei árgus szemmel figyelik a fejlődését, és persze aggódnak, ha valamilyen szempontból lassabbnak tűnik a kortársainál, ilyenkor segíthet a TSMT.
Az ELKH Szegedi Biológiai Kutatóközpont Horváth Péter által vezetett kutatócsoportja a sejteken belüli rendellenes fehérjeváltozások pontos leírására alkalmas, világviszonylatban is újdonságnak számító, mesterséges intelligenciára épülő képfeldolgozásos eljárást dolgozott ki.