Az okostelefonok gyártásának és leselejtezésének módja óriási terhet ró a bolygónkra. A készülékek gyártása nagyjából annyi villamos energiát emésztett fel 2007 óta, mint India egyéves áramellátása. A telefonokból keletkező hulladék
A komolyzene jótékony hatásáról ódákat lehetne zengeni, számtalan kutatásban vizsgálták már, hogyan fokozza testi és szellemi teljesítőképességünket. De Bach helyett Adele is jó! Tudod, miért?
A veleszületett immunhiány nem gyógyítható ugyan, de jól kezelhető, ha a diagnózist idejében felállítják. De mit kell tudni róla?
Szerkesztőség
2017.02.01.
A hajápolási iparág először készít olyan fenntartható üzleti modellt, amely előremozdítja a körkörös gazdaság működését. 2018-ig évente fél milliárd Procter & Gamble hajápolási termék kerül újrahasznosított műanyag flakonokba.
Robotokat vetnének be az egészségügyben.
Az új módszer előnye, hogy a vizsgálat nagyon gyorsan és viszonylag egyszerűen elvégezhető, ezáltal lehetőség van rá, hogy a tenyésztett embriók közül közvetlenül a beültetés előtt kiválasszák a legalkalmasabbat.
Harminc-egynéhány évvel ezelőtt Dániában úgy döntöttek szakítanak az atomenergia felhasználással. Helyette inkább a szélturbinákba fektettek. Mára ennek köszönhetően a hőt és villamos energiát 100% -ban megújuló energiaforrásból nyerik. Tudod, hogyan képes a szélturbina önfenntartóvá tenni egy háztartást?
A szorongás, a depresszió, a szezonális depresszió és a napokig elhúzódó lehangoltság között olykor nehéz laikusként különbséget tenni. Egy új eljárással azonban már a vérből kimutatható a depresszióra való hajlam,
Tudtad, hogyha elfogyasztasz egy dupla baconös sajtburgert, hat darabos csirke falatkákkal már az is durván árt a környezetnek? Ez első olvasatra összefüggéstelen zagyvaságnak tűnhet, viszont van köze az igazsághoz.
Sokszor az utolsó pillanatokra marad az ünnepi pezsgővásárlás, holott, ha időben ébredünk, és nem a sarki boltban vesszük meg a koccintanivaló bubis italt. Az italt, ami most új mérföldkőhöz érkezett.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a tudomány. A legújabb amerikai kutatások során fűből állítottak elő bioüzemanyagot. Ezek szerint a jövő energiahordozóján sétálgatunk a kertben?
Egy új projekt soha nem látott módon láttatja, miként válik az apró embrió, csecsemővé. Szokatlan, bizarr, mégis érdekes utazásra csábít a Science magazinban megjelent absztrakt.