A legújabb kutatásukban a Seattle-i Allen Agykutató Intézet és a Szegedi Tudományegyetem együttműködése során egy új emberi agysejt típust fedeztek fel, amit eddig még nem láttak sem kísérleti egereknél, sem pedig más vizsgált állatnál – olvasható a Nature Neuroscience című szaklapban.
Számos bőrpanaszt és bőrbetegséget okozhat az ingatag lelki állapot. Érdemes odafigyelni, mert ördögi körbe is kerülhetünk.
Egy új amerikai kutatás szerint az elhagyatott városi területek bezöldítése jelentősen csökkentheti a depressziót, és általában is javíthatja a városlakók mentális egészségét.
Önbizalom-növeléssel, önéletrajzírással, s a kiemelkedő kompetenciák megtalálásával segít a középkorúaknak a Restart-Up annak érdekében, hogy új kihívásokat, munkahelyet vagy éppen az eddigiektől eltérő karriert, életcélokat találjanak maguknak. A kezdeményezésről Farkashegyi
A megnövekedett stressz-szintek eredményeképpen csökkenhet a szervezetekbe és a technológiába vetett bizalom.
Nem csoda, ha a gyerek sokat stresszel vagy furcsán reagál.
Ismerős az érzés, amikor órára pillantva azon csodálkozol, hogy repült el így az idő? A dolog hátterében néhány rossz megszokás áll.
Új kollegák, új kihívások, de ne izgulj, mert eláruljuk mi az az öt szociális készség, ami megment a magánytól, és a banda legkedveltebb tagjává tesz.
Új ismeretekre tettek szert nemrégiben hazai kutatók az idegsejtek közötti kommunikációval kapcsolatban. Az Alzheimer- és a Parkinson-kór eredményes terápiájához is közelebb kerülhetnek a szakemberek az ELTE Neuroimmunológiai Kutatócsoportjának megfigyeléseivel.
Norvég kutatók egy nagyszabású tanulmányban kimutatták, hogy rosszabb eredmények születnek az intelligenciateszteken az 1970-es évek óta, az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) bemutatott eredményeik szerint nemzedékenként átlag hét ponttal rosszabbak
Több kínai kormányzati cég és a kínai hadsereg is aktívan tesztel már olyan fejlesztéseket, amelyek segítségével képesek azonosítani az alkalmazottak agyi aktivitását és ezáltal érzelmeit.
A haraghoz a pirosat társítják, a szomorúsághoz pedig a kéket. De vajon így van? Egy amerikai kutatócsoportnak hála, végre tiszta vizet önthetünk a pohárba, már ami az érzelmeink színét illeti.