Szerkesztőség
2014.11.15.
Ismét egy hatalmas halott bálna vetődött partra Franciaországban. A hatóságok nem igazán tudják, mit kezdjenek a tetemmel, hiszen az bármikor felrobbanhat. Tudta, hogy egy halott bálna képes felrobbanni?
Szerkesztőség
2014.11.11.
Elképesztő innovációnak lehettek szemtanúi, azok akik ellátogattak a Bécsben megrendezésre került Pioneers Festival-ra, ugyanis itt mutatták be az első valóban utcai és repülési funkcióra is használható, AeroMobil 3.0-át, azaz a repülő autót!
Szerkesztőség
2014.11.10.
Az vadon élő állatok tanulmányozása anélkül, hogy a megfigyelő feltűnést keltsen nagy kihívás. A probléma megoldására egy Francia kutatócsapat kiváló megoldást talált, mely segítségével nem csak könnyedén lehet az állatok közelébe jutni, de még kommunikálni is lehet velük.
Szerkesztőség
2014.11.07.
Érdekes felvetéssel álltak elő a Koreai Egyetem kutatói. Habár őket megelőzően más országok tudósai is elgondolkoztak a pisiből készült benzin ötletén, ami ez idáig feledésbe merült.
Szerkesztőség
2014.11.05.
Nem meglepő módon a csimpánzoknak is van jelbeszédnyelvük. Az ember egyik legközelebbi rokona, könnyedén tud kommunikálni egyszerű gesztusokkal a fajtársak között. Vajon velünk is tudának?
Szerkesztőség
2014.11.03.
A bio építészet új generációját vezette be egy olasz építészcég, amely egyedülálló módon két toronyházra telepített egy vertikális erdőt, ami kb. 1 hektárnyi területnek felel meg.
Szerkesztőség
2014.11.02.
Filozofált már valaha azon, hogy miért kék az ég, és miért sárga a Nap? Igazából a Nap nem is sárga és az ég nem is kék.
Szerkesztőség
2014.11.01.
Texas Egyetem agytárolásra alkalmas polcsorait fotózva, a híres fotográfus Adam Voorhes különleges felfedezést tett: talál egy agyat, amelyen nem voltak barázdák.
Szerkesztőség
2014.11.01.
Bolygónk megóvása a soron következő és a mi saját generációnk érdeke. Sokszor felmerülhet a kérdés, hogy igazán számít-e, ha csak egy-egy ember vagy aktivista csoport cselekszik környezettudatosan? A válasz igen, nagyon sokat számít! Nézze csak!
Szerkesztőség
2014.10.30.
Korábban már olvashattak itt a Szibériában, a hirtelen semmiből előbukkanó lyukakról. A jelenséget végre sikerült közelebbről is megvizsgálni, és arról tudományos értekezést készíteni.
Szerkesztőség
2014.10.23.
Nem csak az egészségre káros, de napi egy tucat orángután pusztul el pálmaolaj miatt! Hogy miért? Percenként hat focipályányi dzsungel tűnik el, az otthonukat elvesztő állatok, az ültetvényekre tévednek, ahol kegyetlen módon lemészárolják őket.
Szerkesztőség
2014.10.21.
Még egy lépéssel közelebb került a tudomány ahhoz, hogy az amputációt követően, olyan művégtaggal lássák el a beteget, ami képes „érezni”. Itt az újgenerációs robotkezek ideje.