Szerkesztőség
2014.08.18.
Az első (jó) benyomás keltése mindenki számára fontos. Igyekszünk a legjobb formánkat hozni egy találka, vagy akár állásinterjú alkalmával. Hogy miért? Mert az ember agya három másodperc alatt eldönti, ki az, aki szimpatikus és ki nem.
Szerkesztőség
2014.08.16.
Az érzelmek forrása egy jó kérdés. Elgondolkodott már valaha rajta, hogy miért érez dühöt, vagy éppen félelmet? Hogy képes érezni, és hogy keletkezik az érzés?
Szerkesztőség
2014.08.15.
A tagadás a legpusztítóbb tulajdonság, amit csak birtokolhat az ember. A harag, a düh a gyűlölet csak kullog a nyomában. Hogy miért? Ez igazán egyszerű. A tagadás a beismerés első jele. De miért akarnánk beismerni azt, amit először letagadunk?
Szerkesztőség
2014.08.14.
Az utolsó személyiségtípus a flegmatikus. Mint jellemvonás, és a flegmatikus szó mellé társított asszociációink ez esetben részben helyesek.
Szerkesztőség
2014.08.13.
A hosszasan elmélázó, magának való típusú embereket, felszínesen csak depressziósnak vélik, pedig ez a megítélés egyáltalán nem igaz. Ők egy más személyiségtípust képviselnek, a melankolikusat.
Szerkesztőség
2014.08.12.
Az előző cikkben olvashattunk arról, melyik személyiség jellemzője leginkább az állandó jókedv, energikusság és beszédesség. Most egy igazi törtető típus kerül bemutatásra.
Szerkesztőség
2014.08.11.
A legalapvetőbb személyiségtípusok négy nagy csoportra oszthatók. Az, hogy melyik típusba tartozunk nagyban befolyásolják döntéseinket, és a mindennapi helyzetekkel való megküzdés formáit. Íme, a legfőbb jellemzők, sorjában.
Szerkesztőség
2014.08.10.
Az ember természeténél fogva törekszik a kapcsolatok kiépítésére, amelyek szereteten és elfogadáson alapulnak. Mindközül kitüntetett szerepben a szerelmi viszonyok állnak. Ezek többféle intenzitásúak lehetnek, az intimitás szintjétől függően, ami meghatározza már a legelején a kapcsolat milyenségét, és tartósságát. Jelen esetben az intimitást nem a szexuális értelemben kell értelmezni.
Szerkesztőség
2014.08.09.
A jövőt negatívan, borúsan látó emberek nem egyszerűen pesszimisták, sokkal inkább felesleges „mi van akkor ha?” találgatásokba bonyolódnak, ami a katasztrofizálás első „tünete”.
Szerkesztőség
2014.08.08.
Kössük össze a kellemeset a hasznossal. Képesek lehetünk alvás közben tanulni? Sokan, akik hisznek a babonák erejében, egy nehéz vizsga előtti éjszakán a párnájuk alá teszik a könyvet, hátha felébredve még okosabbak lesznek. Mások elvalvás közben külföldi hanganyagot hallgatnak, remélvén, hogy ennek köszönhetően folyékonyan fognak beszélni. Az utóbbi megoldás, egy centivel közelebb visz a tudományos elképzelés perspektívájához.
Szerkesztőség
2014.08.05.
Mindenre van megoldás, a stressz nem határozhatja meg a mindennapokat. Íme az elhatalmasodott frusztráció kiűzésének, és kordában tartásának a legegyszerűbb módja.
Szerkesztőség
2014.08.04.
A túlzott stresszelés korunk népbetegségévé vált. A mindennapos mókuskerék kimerítő hatással van a szervezetre. Sokan észre sem veszik az intő jeleket, és kezdetét veszi a túlhajszoltság. Egyáltalán tudatában vagyunk annak, mit is áldozunk fel, amikor a pénz, megfelelni vágyás és hasonló dolgok, miatt nem fordítunk elég időt a mentális megnyugvásra?